Kuhanje kreme za torto

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. mar 2006 14:54

Z vidika varstva zdravja pri delu,na področju katerega sem pred leti delala celo republiški izpit ,priporočam, da ima Mamamia pri kuhanju ortopedske čevlje, saj po mojem veliko prestoji pri štedilniku, kar je razvidno tudi iz njenih prispevkov.Pa vaje za utrjevanje hrbtenice in pripadajočih mišic.Priporočam pa tudi novo silikonsko rokavico za visoke temperature, v predalu pa vedno tubico Dermazina.In da to čimmanjkrat potrebuje. Teta torta, moj kotliček je WMF, res je bil ogabno drag, ampak sem si ga takooo želela. Včasim vidim na bolšjaku medeninanste in bakrene, pa se mi zdi, da more biti čiščenje huda reč, pa še na oksidacijo mislim, čeprav nisem ravno strokvnjak za kemične procese. Mogoče bo Rimljanka ovrgla moje strahove pred bakreno oz. medeninansto posodo ? frina

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

27. mar 2006 17:06

Aha, to bi blo torej bagnomaria kot rečejo temu italijani... sem že poskušala s čokolado-to uspe, ampak sem se bala, da krema ne bo kuhana, da bo imela okus po moki... tako, da sem se temu zavestno izogibala. Imam kupljena 2 lonca eden gre lepo v drugega. Bom videla naslednjič... drugače bo pa kaka polkrožna kozica zasijala v mojem kuharskem kraljestvu, hvala za nasvete, bom poročala, kako se odvijajo zadeve... Sicer sem enkrat delala kremšnite (podvojena količina) v ogromnem loncu...kaj bom mogla kupit kotel, da ga bom lahko dala v vodno kopel :-P? Janja Mihalj

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

27. mar 2006 17:18

Frina, tudi mi smo tistega od WMF kupili naši mami za neko posebno priložnost, ker si je tako želela rostfraj namesto medenine. Popolnoma razumem. Moj kotliček ni zelo velik, vendar lahko stepem v njem kremo za 30-centimetrsko torto, ki je iz 9 jajc! Nisem pa prepričana, da je kuhanje nad paro (seveda, bagnomaria po italijansko ali bain-marie po francosko) primerno tudi za kreme s pravo moko (ne z Gustinom ...). Tam se mi zdi, da mora krema res zavreti. Rajši bi uporabila svoj ekonom brez pokrova. To so seveda ugibanja, poskusila še nisem. teta torta

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

27. mar 2006 17:33

Poskušanje različnih loncev in metanje kreme v WC ;) se hecam! Bom probala čarat.....Zakaj bi bil ekonom boljši od navadnega lonca? Janja Mihalj

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

27. mar 2006 18:40

Zato ker ima čisto gotovo debelo dno in se krema ne prismodi, pri običajnih loncih pa nikoli ne veš, dokler ne preizkusiš. Seveda imam v mislih rostfraj ekonom, ne starega aluminijastega (v takem krema lahko postane siva). teta torta

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

27. mar 2006 19:33

Jaz imam kar Tefalovo kozico,se čisto nič ne prime,pa še enostavno se očisti,pa še draga ni bila. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti